Za Kulisami - Wystrój Apartamentu: Witamy w Weichselkirschen (w Wiśni)

Weichselkirschen apartament

Informacje o Apartamencie

Nazwa Apartamentu: Weichselkirschen (W Polskim tłumaczeniu: Wiśnia)

Mamksymalna liczba gości: 2

Łóżko: 1 podwójne (160x200cm), lub 2 pojedyńcze (80x200cm)

Synonim: Relaks, Romans & Przygoda

Powierzchnia: Około 40 m²

Umiejscowienie w Pałacu: Trzecie piętro

Widok: Strona południowa, widok na 4 Ha posiadłość.

Układ Apartamentu: Jednopoziomowy, w kształcie litery L, zasłonięta część sypialniana. 

Udogodnienia: Aneks kuchenny, w tym zlew do wygodnego zmywania. W apartamencie znajduję się łazienka z podgrzewaną podłogą, oddzielną wanną i prysznicem. Telewizor i odtwarzacz DVD. 

Wyjątkowy accent, który goście kochają?: Przytulna i osłonięta przedstrzeń sypialniana, która dodaje uroku. 

Inspiracja 

Wszystkie pokoje gościnne w pałacu były indywidualnie zaprojektowane, aby podkreślić ich wyjątkowy styl, na podstawie, którego zostały nazwane. Opowiadania, szczególnieWeichselkirschen, opowiadają o życiu autorki Leonie Ossowski, która dorastała i spędziła swoją młodość w Pałacu i jego okolicach. 

Weichselkirchen, książka, która niezaprzeczalnie przyniosła sławę niemieckiej autorce, jest poruszającą narracją powojenną. Akcja rozgrywa się w 1970 roku, trzy dekady po tym jak Anna, główna bohaterka wzorowana na autorce, uciekła do Berlina z Röhrsdorf  (obecnie Osowy Sień), wsi na granicy Polsko-Niemieckiej.

Wracając jako dziennikarka, Anna wyrusza na przygodę, mijając punkty kontrolne NRD, z powrotem do małej wioski i pałacu, w którym się wychowała. Będąc w Osowej Sieni, Anna chciała przypomnieć sobie swoją przeszłość; spotykając się ze znajomymi z dzieciństwa, jednocześnie odkrywając na nowo wszystko to co się zmieniło. 

Jej przeżycia są podobne do historii wielu innych osób, które musiały opuścić swoje domy mieszczące się wzdłuż wschodniej granicy Niemiec, w trakcie ostatnich miesięcy drugiej wojny światowej. 

Ta książka doczekała się ekranizacji o tym samym tytule, do której Leonie napisała scenariusz. Polsko-Niemiecka produkcja często nazywana jest Wiśnią (Polskie Weichselkirschen). Film był kręcony w okolicach Leszna i Wschowej, z przewagą krajobrazów Osowej Sieni, a także wewnątrz naszego Pałacu (w którym mieściła się szkoła). 

Mieszczący się w centralnym punkcie apartament został nazwany Weichselkirschen, aby uhonorować ważną postać, którą była Ossowski, oraz jej przeżycia spędzone w tym miejscu.

Główne Elementy Wystroju

Paleta Kolorów: Drewno w ciepłym odcieniu, głęboka wiśniowa czerwień i ciemnoszary

Apartament Weichselkirschenposiada urok minionej epoki w połączeniu z nutką przygody. Kolory są w ciepłych barwach, co cudownie współgra z naturlanym światłem wpadającym popołudniem przez okna wychodzące na południe i zachód. 

Meble stanowią mieszankę nowych ze starymi, aby zapewnić komfort, jednocześnie zachowując urok przeszłości. Część sypialniana, oddzielona zasłonami, z wyeksponowanymi drewnianymi belkami, wygląda nad wyraz luksusowo, przypominając klasyczne namioty na safari w latach 30stych ubiegłego wieku. Wystrój idealnie tworzy tu atmosferę relaksu ale i intymności.

W kwietniu i w maju, na Polskiej wsi, w całej Osowej Sieni oraz w historycznym parku otaczającym pałac, kwitną drzewa wiśni. Leonie zatytułowała swoją książkę właśnie ze względu na ogromną ilość rosnących drzew wiśni wzdłuż drogi prowadzącej do Osowej Sieni.

Cały apartament ma akcenty w kolorze głębokiej czerwonej wiśni, który odzwierciedla jego nazwę Weichselkirschen (Wiśnie). Ten namiętny odcień, idealnie dopełnia się ciemnoszarymi dodatkami, dając efekt niewymuszonego romantyzmu.

Goście, którzy wybierają ten apartament, zazwyczaj są w trakcie odbywania własnej podróży; czasami jest  to chęć powrotu do swoich rodzinnych korzeni, odkrycie uroku Polskiej wsi, lub poszukiwanie inspiracji. 

Inspirujące Elementy i Akcenty: 

Maszyna do pisania została pięknie odrestaurowana a świeży tusz został uzupełniony, dzięki czemu można się nią w pełni cieszyć. 

Leonie nie była jedyną uznaną autorką w rodzinie. Jej matka także uwielbiała pisać, a jej dzieła zostały opublikowane. W momentach, gdy potrzebowała spędzić trochę czasu w odosobnieniu i dać się ponieść swojej kreatywności, udawała się, z kartkami i z piórem, do pałacowej Wieży, która jest zaledwie kilka kroków od apartamentuWeichselkirschen.

Dzisiaj wiele osób przyjeżdża do naszego pałacu, żeby rozkoszować się ciszą i spokojem z dala od zgiełku codziennego miejskiego życia. Aby pobudzić wenę i kreatywność literacką, w pałacu znajduję się wiele funkcjonalnych elementów dekoracyjnych takich jak maszyna do pisania. 

Dodatkowo, w apartamencie wiele elementów nawiązuje do litetarutury. Maszyna do pisania znajdująca się w Weichselkirchen to dopiero początek. Można tu znaleźć grę Mahjong Domino, zbiór wyselekcjonowanych książek, w tym oczywiście powieść Weichselkirschen, a także pluszowe aksamitne poduszki i narzuty - idealne do zanurzenia się w nich podczas czytania dobrej książki. A dla tych, którzy zapragną obejrzeć film Weichselkirschen, aby jeszcze lepiej wczuć się w klimat miejsca, na życzenie udostępnimy płytę DVD.  

Materiały i Tkaniny: drewno, bawełna, alcantara, aksamit i metaliczne elementy 

Aby zapewnić najwyższy komfort, apartament został wyposażony w materiały o przyjemnych ciepłych barwach. Oprócz odrestaurowanych i wyeksponowanych drewnianych belek i metalicznych akcentów, użyte do wystroju tkaniny są również wyjątkowe. Zaliczają się do nich oddychająca pościel i ręczniki, a najnowszym udogodnieniem są szlafroki z organicznej bawełny. Krzesła i sofa obite alcantarą nadały apartamentowi luksusowego wyglądu, a aksamitne, miękkie poduszki w kolorze wiśniowej czerwieni idealnie dopełniają całość.