+48 794 341 846

historyczne zdjęcie z boku głównego wejścia do pałacu Osowa Sien w latach 30. XX wieku

Choć skromna wioska liczy zaledwie 1000 mieszkańców, Osowa Sień ma barwną historię pełną pasji, intryg, a czasem nawet dramatów. Było to inspiracją dla autorów, którzy w swoich opowieściach zadedykowali wiele rozdziałów jej tejemnicy.

Jednak dla niedoinformowanego podróżnika, Osowa Sień jest tylko drobiną, która znika z widoku w mgnieniu oka.

W przeważającej części protestancka społeczność wiejska położona w otchłani Zachodniej Polski; łatwo jest pominąć jej 700-letnią historię - choć tylko na pierwszy rzut oka.

Bardziej zaintrygowani goście w szybkim czasie dowiedzą się o bogatej przeszłości osady.

Mała wioska otoczona pastwiskami na trasie do Wschowy (trzy kilometry od pałacu) była kiedyś miejscem zawziętych bitew w Wielkiej Wojnie Północnej pomiędzy siłami Piotra Aleksiejewicza z Rosji i Augusta II z Saksonii-Polski-Litwy.

I zaledwie kilka minut od byłych pól bitewnych znajduje się wcześniej wytyczona granica, która niegdyś była Niemsko-Polską z czasów wojny. Pozostała wartownia z tamtej wojny została przekształcona w nowoczesne pomieszczenia mieszkalne.

Bliżej Wschowy znajduje się peron, na którym uchodźcy z II wojny światowej - siostry Halina i Teresa - wysiadły z pociągu z Warszawy, jak opisuje to powieść Das Dienerzimmer. Żyjąc z przymusowej pracy zostały wkrótce przemycone do pokojów naszego zamku. Pomoc w ucieczce - chociaż trudna w wykonaniu - pomogła im przetrwać wojnę.

zdjęcie historyczne z tyłu łóżka pałacowego osowa sien w latach 30. XX wieku

Zaczynamy dopiero rozmawiać o ciekawych wydarzeniach wplecionych w tkankę tego hrabstwa.

Wydarzenia historyczne z biegiem czasu zacierają sie - ale gdyby ściany mogły mówić – jakież historie miałyby do opowiedzenia.

Na szczęście w naszym przypadku ostatni niemieccy właściciele ziemscy mieli w rodzinie pisarkę Ruth von Brandenstein i jej córkę, Leonie Ossowski. Obie autorki znane z ciekawej twórczości opisują pasję, intrygę i rozpacz tej ziemi, ludzi i miejsca, które nazywały domem.

W ten sposób Pałac w Osowej Sieni został zainspirowany kolekcją tych książek.

Zapraszamy do odkrywania każdego apartamentu poprzez opowiadania, które  ukazują żywą historię.

 
 
łóżko romantycznego apartamentu weichselkirschen w pałacu osowa sien

APARTAMENTY

Wybierz jedną z dobrze wyposażonych 30 i 40 m kw. (320-430 ft²) kwater, z których każda ma drewniane podłogi z szerokich desek, podgrzewane płytki łazienkowe, aneks kuchenny i wygodny salon. Każdego ranka śniadanie serwowane jest w zamkowym saloniku z oknami wychodzącymi na ogród. W leniwe dni goście mogą zdecydować się na  koszyki śniadaniowe zamówione z wyprzedzeniem i dostarczone rano do drzwi sypialni.

 

Klimatyczne miejsce, przepyszne jedzenie pełne smaku, niezapomniane wina...Było fantastycznie i na pewno wrócimy!
— Olga L.
aneks kuchenny w apartamencie pałacowym osowa sien's weichselkirschen

... aneks kuchenny

W aneksie kuchennym znajduje się spiżarnia z kawą i herbatą, zastawa stołowa i lodówka. Duży telewizor Smart TV z płaskim ekranem usytuowany nad  pluszową sofą to idealny zestaw do relaksu.

salon i sypialnia z pokoju pałacu osowa sien weichsel kirsche suite

& SALON

odsłonięte belki i podgrzewane marmurowe posadzki w hojnych łazienkach w pałacu osowa sien

... ŁAZIENKI

Stworzone z myślą o luksusie i wygodzie, wykończone naturalnymi materiałami. Drewniane belki-attyki uzupełniają niezwykłe przestrzenie, a importowane marmur i kamień pokrywają ich powierzchnie. Wyposażone zarówno w wannę z hydromasażem, jak i duży prysznic - poranne rutyny stają się u nas przyjemnością.

 

Cudne wnętrza, przemiła obsługa, cisza, spokój - idealne miejsce na wypoczynek z rodziną lub drugą połową ;)
— Joanna J.