+48 794 341 846

Przed 1945, zanim mianie uległy niemiecko-polskie granice, w murach pałacu dorastała Leonie Ossowski (wówczas Jolanthe von Brandenstein) - członkini rodziny pierwotnego właściciela i znakomita pisarka.

Jesteśmy wdzięczni za jej pasjonujące opisy Osowej Sieni - przywróconej do życia dzięki jej śląskiej trylogii i dziełom literackim.

Jako hołd dla niej i wydarzeń, które niegdyś charakteryzowały tą wieś, nasza kolekcja pokoi została zainspirowana jej przykuwającymi uwagę książkami.

 
 
angielski apartament w stylu klubowego pałacu w osowa sien ma ciemne drewniane antyki i francuską w wiejskim stylu pościel

Das Dienerzimmer

Chociaż nie jest to oryginalny pokój obsługi, "Służbówka" została stworzona w hołdzie dla obsługi pałacu z czasów wojennych, opisanych w książce. Kanapa, pokryte tkaniną krzesła i widok na główne wejście nadają temu miejscu wygląd charakterystycznego, angielskiego klubu wiejskiego. To podręcznik dla podróżujących profesjonalistów lub par szukających odosobnienia.


Neben der Zärtlichkeit

Nazwa tego apartamentu pochodzi z książki "Obok Delikatności"  która w założeniu ma dostarczyć relaksu, a jednocześnie przyjemności. Ten apartament urządzony jest w stylu domowym, utrzymany w beżowej i różowej palecie z pluszową częścią wypoczynkową. Jest on pełen ciepła. Młode rodziny uwielbiają urzekającą aranżację, włącznie z miejscem dla dziecka - do dyspozycji między innymi małe łóżko, stoliczek i zabawki.

palace osowa sien -  apartament rodzinny

lozko z baldachimem w romantycznym wiśniowym apartamencie pałacu w osowa sien

Weichselkirschen 

Znany jako apartament "Wiśnie", oddaje on hołd drugiej książce Śląskiej Trylogii Leonie, która koncentruje się wokół życia w tym zamku. Bogate, rzeźbione w drewnie antyki łączą się z nowymi elementami - tworząc w ten sposób wyrafinowane połączenie dawnych lat, ze współczesnymi udogodnieniami. Pary szukające romantycznego odosobnienia uwielbiają zasłonięte łóżko.


Wolfsbeeren

Apartament "Wilcze Jagody", nazwany na cześć pierwszego tytułu Śląskiej Trylogii Leonie, to purpurowa i ciemnoczerowna przestrzeń, której akcenty nadają pomieszczeniu stylu i przestrzeni. Jednopoziomowy apartament, z jedną sypialnią, oferuje nowoczesne udogodnienia, które podkreślają urokliwe antyki i drewniane belki stropowe. Oferta dla par lub znajomych, którzy preferują przytulny kącik w zamku.

wolfsbeeren suites - nasal apartment wilcze jagody z palace osowa sien

_3710296.jpg

das Zinnparadies

Przyjazna paleta barw w relacji do książki "Cynowy Raj" to szare, dębowe i turkusowe akcenty obecne w całej przestrzeni, wywołujące wrażenie świeżości. Ten apartament w wyjątkowy sposób prezentuje spektakularne belki, rozciągające się na dwóch poziomach pomieszczenia. Idealny dla czterech osób. Wybór antycznego stolika i krzeseł stwarzają atmosferę, dzięki której jest ulubionym miejscem dla rodzin i grupy przyjaciół.


Stern ohne himmel

Wykończony w przestronnym stylu loft, z częścią sypialną na wyższym, oddzielonym poziomie, to "Gwiazda bez Nieba". Swoją nazwę zawdzięcza jednej z wojennych opowieści Leonie. Barwy dębu i kości słoniowej są dodatkowo podkreślone subtelnymi szarymi nutami, przywołującymi minimalistyczny, świeży, skandynawski klimat. Okna oferują widok na ogród, dzięki czemu apartament jest preferowany przez tych, którzy szukają relaksu."

Salon w kolorze kości słoniowej i dębu oraz kącik jadalny w gwiazdki bez rozległego układu pomieszczeń na poddaszu

komfortowego pobytu w apartamencie pałacu osowa sien

Holunderzeit

Kwatera nazwana "Czas Dzikiego Bzu" to przestrzeń w kolorach ucieleśniającyh regenerującą energię czerpaną z trzeciej książki Śląskiej Trylogii Leonie. Paleta barw zawierająca beże, kość słoniową i turkusy nadaje czteroosobowemu, podwójnemu apartamentowi ponadczasowy wymiar, a jednocześnie szczególny klimat. Wygodna sofa i przytulny salon są odpowiednie dla grup przyjaciół podróżujących razem.

 


Blumen Für Magritte 

Celebrując dowcipny zbiór opowieści Leonie "Kwiaty dla Magritte", apartament o tej samej nazwie został wykończony odcieniami jasnej zieleni i szarości. Oryginala przestrzeń typu tower suite z prywatnym balkonem - dostępnym poprzez okno - ma wysokie sufity, stwarzające wrażenie przestrzeni. Apartament jest ulubieńcem par, które kochają prywatność, wygodę i atmosferę szczególnie sprzyjającą rozmowom od zmierzchu do świtu."

lumen fuer Magritte - apartamento z palas osowa sien